KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14721015
nr 1472 1015
Arvid Fougstedt
(1888-1949), Sverige
"Boul. Mich. ". Signerad, daterad 1913, Utställd på Riksförbundet för bildande konst "100 Staden". Akvarell, bildmått: 31x54, yttermått inklusive ram: 46x67 cm
Kondition: slitage
Arvid Fougstedt, svensk målare och skultptör, född 1888 i Stockholm, död 1949.
Utrop:
4.000 kr
Såld:
7.800 kr
måndag 30 maj 2022
kl 18:22:49
3.200 kr
3.600 kr
3.600 kr
3.600 kr (Budbetjänt)
3.800 kr
4.000 kr
5.600 kr
4.600 kr
4.800 kr (Budbetjänt)
5.600 kr
6.200 kr
6.200 kr
6.200 kr (Budbetjänt)
6.400 kr
6.600 kr
7.600 kr
7.000 kr
7.200 kr (Budbetjänt)
7.400 kr
7.600 kr (Budbetjänt)
- Klassiska
30 maj
Klassiska
Läs mer om Klassiska
Arvid Fougstedt
Läs mer om Arvid Fougstedt